Tanulmányi kirándulások magyarlakta területekre

A pályázatunk címe: A só útja

A pályázatot a két hetedikes osztályfőnök (Dr. Horváthné Czakó Edit, Somogyiné Mokrai Valéria) készítette.

Helyszín: Románia (Kolozsvár, Székelyudvarhely, Csíkszereda, Parajd))

Időpont: 2012. 05. 29-06. 01-ig (4 nap)

Résztvevők: 46 hetedikes diák + 5 nevelő

Téma: A Maros menti sóvidék és az alföldi sószállító központ történelmi kapcsolatainak felélesztése. Szent István király óta a belföldi sószállítás központja Szolnok volt. Az utazás programja komoly ismeretbővítési lehetőséget jelent tanulóink számára. Különösen a történelem, irodalom, földrajz tantárgyakhoz való kapcsolódás nyilvánvaló, de a matematika, kémia, technika tantárgyak is szerepet kapnak a megvalósítás során.

Két helyen lesz közös program erdélyi gyerekekkel; az ő segítségükkel ismerkedünk meg a városok nevezetességeivel, közös foglalkozásokat szervezünk és az iskolánk által gyűjtött könyvcsomaggal gazdagítani szeretnénk az erdélyi iskolák könyvtárát.

Előzetes felkészítés, beszámolók tartása, a média tájékoztatása.

Pályázni az útiköltségre és szállásra lehetett.

A kért összeg: 1 257 000 Ft. A teljes összeget meg is kaptuk.

Szakmai beszámoló A só útján tanulmányi kirándulásról Erdély, 2012. május 29-június 01.