Az iskola közös ügyünk

Partnerség és hálózatosodás modul 2015. március 1-től 2015. június 30-ig.
Programjaink a Varga Katalin Gimnáziummal közösen valósítottuk meg április és május utolsó napjaiban.
A programok a pályaorientáció iskolai feladatait támogatták. Célunk olyan iskolai közösségfejlesztő tevékenység szervezése volt, amelyben az együttműködés, a közös tervezés, építő gondolkodás, a kezdeményezőkészség, a vállalkozó kedv, a proaktív, jövőközpontú gondolkodás mintáit terjesztettük.

Közösségi esemény

Egy délután folyamán 4 csoportban ismerkedtek meg a tanulók szakmák képviselőivel (nyomozó, pirotechnikus, vállalkozó, költő), és közös produktumot készítettek.
Az érdeklődő tanulók (csoportonként 12-15 fő) hatvan perces, interaktív foglalkozáson szülők és tanárok segítségével ismerkedtek egy-egy szakmával, hivatással, bővítették ismereteiket, szélesítették látókörüket a pályaválasztás jegyében.
A foglalkozások után a csoportok újra összejöttek és szószólóik megosztották tapasztalataikat, élményeiket a többiekkel.
A rendezvényt a Kaméleon Társulat improvizációs színházi produkciójával zárult, amely a délután élményeit dolgozta fel és több ízben mosolyt csalt a résztvevők arcára.