Határtalanul!

"Tanulmányi kirándulás hetedikeseknek" című pályázati felhívásra benyújtott "Cool-túra
(Irodalmi barangolás a Felvidéken)" című, pályázatunk a Bethlen Gábor Alap Bizottsága
az 50/2013. (VI.17.) számú bizottsági határozatában megfogalmazott döntés szerint:
 1 218 020 Ftösszegű támogatásban részesült.
A kiutazó diákok létszáma: 53 fő A kiutazó kísérőtanárok létszáma: 6 fő
A tanulmányi kirándulás helyszíne: Szlovákia A tanulmányi kirándulás időpontja: 2014.05.28 - 2014.05.30.
A háromnapos kirándulás során az alábbi útvonalon haladva barangoljuk be Szlovákiát: Szklabonya - Kékkő - Fülek - Kokava-Línia - Zólyom - Selmecbánya - Besztercebánya - Rozsnyó - Betlér - Rimaszombat - Szolnok.
Irodalom és történelem tantárgyakhoz kapcsolódóan: Történelmi várak megtekintése, Balassi és Mikszáth életének néhány állomásának meglátogatása mellett, egy Mikszáth-regény helyszíneit szeretnénk végigjárni a gyerekekkel. Fontos eleme programunknak a Felvidéki magyar kultúra megismerése, és az ott élő gyerekekkel való találkozás is.
A pályázatot készítették:
Darabontné Juhász Zsuzsanna és Ivádyné Komár Katalin tanárnők

Szakmai beszámoló a "Cool-túra" tanulmányi kirándulásról. Szlovákia, 2014.05.29-31.