Határtalanul 2016

„Királyok és fejedelmek útján Erdély szívében 2016. 05. 24-27.”

A kirándulás útvonala Szolnok-Nagyvárad-Kolozsvár-Torockó-Torda-Gyulafehérvár-Déva-Vajdahunyad-Őraljaboldogfalva-Arad-Szolnok. Fő célunk az volt, hogy személyesen is megismerhessük azokat a helyszíneket, melyek királyaink, fejedelmeink életében fontos szerepet játszottak, találkozhassunk a szórványban élő magyarokkal, erősítsük kisebb és nagyobb közösségünket, érzékenyebbé tegyük gyerekeinket az erdélyi magyarság iránt. A Dévai Szent Ferenc Alapítványnál tett látogatásunk alkalmával mi is érezhettük, hogy habár határ választ el minket a külhoni magyaroktól, ők velünk együtt a nemzet tagjai, összetartozunk. A gyerekek lelkesen készültek az útra: kiselőadásokkal, verstanulással, koszorúkészítéssel, adományok gyűjtésével és csomagolásával, táncházzal. Nagy csomagokkal indultunk útnak s közösségünkben megerősödve, élményekben gazdagon tértünk haza. A gyerekek visszajelzései szerint egy nagyon jó kirándulásban lehetett részük.

Iskolánkból 50 7. évfolyamos diák és 5 nevelő vett részt a programon.

A kirándulás megvalósítását 1 548 000 Ft támogatással segítette az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő.

Az események részletes leírása a következő címen érhető el: