Határtalanul 2015.

„Szent László nyomában...”

Erdélybe látogatott a Kassai Úti Magyar- Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola hetedik évfolyamának 50 tanulója és 5 pedagógusa május 20-21-22-én. Az EMET Határtalanul! pályázatának keretében utaztak Szent László nyomában járva. A szakrális király uralkodásával, csodatételeivel, legendáival, és az útba eső kulturális, történelmi értékekkel, a kalotaszegi néprajzi tájjal ismerkedtek Nagyváradon, Bánffyhunyadon, Kolozsváron, Tordaszentlászlón, a Tordai- hasadékban és Tordán, valamint Torockón. Tordaszentlászlón, szálláshelyükön megismerkedtek a helyi iskola tanulóival, akik elkísérték őket a település nevezetességeihez, gyűjtöttek „Szent László pénzt”, majd egy barátságos foci meccsen mérték össze erejüket. Hasznos tapasztalatokkal, élményekkel gazdagon térhettek haza.

SZOLJON.HU